Przez Ponte Vecchio do Palazzo Pitti, Florencja (10.2014)

Podczas pobytu we Florencji warto wybrać się na przechadzkę po najstarszym moście w tym mieście – Ponte Vecchio, co znaczy Stary Most. Czasami błędnie podaje się jego nazwę jako Most Złotników, a to dlatego, że znajdują się na nim siedziby jubilerów. Jest to bowiem niezbyt typowy most – przez całą jego długość, z wyjątkiem kilku metrów na samym środku, ciągną się po obu jego stronach rzędy sklepików. Idąc między nimi ma się wrażenie, że wciąż jest się na jednej z uliczek, a nie na moście. Wystawy jubilerskie przyciągają spojrzenia, lecz ceny świecidełek mogą przyprawić o zawroty głowy.

Ponte Vecchio

Ponte Vecchio

 

Po przejściu na drugą stronę Arno możne wybrać się do nieodległego Palazzo Pitti, czyli Pałacu Pittich. W latach swojej świetności mieszkali w nim Medyceusze. Dziś znajdują się w nim muzea: Galleria Pallatina, Galeria Sztuki Współczesnej, Muzeum Wyrobów Srebrnych oraz Galeria Kostiumów.

Palazzo Pitti

Palazzo Pitti

Na tyłach pałacu znajduje się park – Giardino di Boboli. Niestety nie miałam okazji tam być. Gdzieś w internecie, nie pamiętam niestety gdzie, czytałam że to miejsce jest niestety zaniedbane.

Zarówno wstęp do muzeów w Palazzo Pitti jak i do Giardino di Boboli jest płatny. Bilet wstępu, jeden do tych wszystkich atrakcji, obecnie (10.2014) kosztuje 7 euro.

Bookmark the permalink.

Miło jest czytać komentarze - może jakiś napiszesz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.