III Poznańskie Dywany Kwiatowe (05.2015)

Dziś wybrałam się  do Parku Mickiewicza, by zobaczyć dywany kwiatowe, które zorganizowało SITO – Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu. Dywany kwiatowe to niestety bardzo nietrwała kompozycja, dlatego gdyby kogoś zachwyciła, to ostrzegam, że może ją zobaczyć tylko do najbliższego poniedziałku. W ramach III Poznańskich Dywanów Kwiatowych na trawniku ułożono wzory z 1 200 000 główek tulipanów. Tylko przy samej fontannie kwiaty są zasadzone. Wygląda wszystko bardzo ładnie, choć największy efekt jest z góry (tu możecie obejrzeć zdjęcia z lotu ptaka).

Okolice Placu Adama Mickiewicza, zwane Dzielnicą Cesarską bądź Dzielnicą Zamkową to według mnie najłądniejsza część Poznania. Na północ od placu znajduje się Park Mickiewicza, a dalej ulica Fredry, przy której znajduje się imponujący budynek Teatru Wielkiego – Opery Poznańskiej, budynek Collegium Maius i Kościół Najświętszego Zbawiciela. Przy zachodniej krawędzi placu znajdują się budynki Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Na południe od placu zobaczyć można kolejne budynki uczelniane, m.in. Aula Nova Akademii Muzycznej oraz budynki Uniwersytetu Ekonomicznego. A na wschód od placu znajduje się prawdziwa perełka – pięknie odnowiony w ostatnich latach Zamek Cesarski wraz z Ogrodem Zamkowym. O Dzielnicy Zamkowej postaram się kiedyś szerzej napisać.

Park Mickiewicza w Poznaniu. W tle Teatr Wielki,

Park Mickiewicza w Poznaniu. W tle Teatr Wielki.

Bardzo lubię te okolice i zawsze pokazuję je moim gościom, których oprowadzam po Poznaniu. A w Parku Mickiewicza lubiłam spędzać czas między zajęciami na uczelni :)

Bookmark the permalink.

2 Comments

  1. będę czekała na opowieść o tej dzielnicy, bo nigdy w Poznaniu nie byłam, a przyznam, że zawsze mi się podobał. no i książki M. Musierowicz o Jeżycach robią swoje. ;)
    a te tulipany- cudo. świetnie to wygląda i na Twoich zdjęciach i z góry. rewelacja. :)
    pozdrawiam.

    • Poznań nie jest taki ładny jak Kraków, czy Wrocław, ale ma urokliwe miejsca. Choć mieszkam tu już 7 lat, to nadal niektóre dopiero odkrywam. Postaram się o nich napisać :)

Miło jest czytać komentarze - może jakiś napiszesz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.