Kwitnący Ogród Botaniczny, Poznań (08.2015)

Dziś zapraszam Was na spacer po poznańskim Ogrodzie Botanicznym. Byłam tam wczoraj, więc jeżeli sposobają Wam się zdjęcia, to możecie to wszystko jeszcze zobaczyć na żywo. Musicie jednak się pospieszyć, bo kwiaty, szczególnie róże, niedługo przekwitną.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu swą historią sięga do roku 1922. To wtedy zaczęto go tworzyć. Przez wiele lat zmieniał swych opiekunów, obecnie jest placówką naukową i edukacyjną UAM.

Ogród jest publicznie dostępny od maja do października. Można go odwiedzać (za darmo!) w określonych godzinach, w zależności od pory roku. Latem jest czynny do godziny 20.

Na powierzchni 22 ha można znaleźć rośliny z różnych stron świata. Na szczególną uwagę zasługuje alpinarium, które jest jednym z bogatszych tego typu formacji w Europie. Rosną tam rośliny z różnych pasm górskich stref od umiarkowanej po subarktyczną oraz ze strefy subantarktycznej. Wiele roślin to te naturalnie występujące w Karpatach, a szczególnie w Tatrach.

Poznański Ogród Botaniczny jest przyjemnym miejscem. Podoba mi się o wiele bardziej niż Ogród Botaniczny w Warszawie. Jednakże najbardziej z polskich ogrodów podobał mi się ten we Wrocławiu.

A Wy jakie ogrody/parki w Polsce lubicie?

Bookmark the permalink.

One Comment

  1. piękne zdjęcia i przecudowny ogród. :) przyznam szczerze, że mnie się chyba jeszcze nie udało nigdy dotrzeć do Ogrodu Botanicznego, mimo iż w Krakowie też całkiem niezły jest. :) ale chyba czuję się zainspirowana, żeby się wreszcie tam wybrać, zanim wszystko przekwitnie. :)
    pozdrawiam.

Miło jest czytać komentarze - może jakiś napiszesz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.