Jesienny spacer nad Rusałką (10.2017)

Trwa właśnie złota polska jesień. To najlepszy moment o tej porze roku, by udać się na spacer i podziwiać różnobarwne liście. Dziś byłam nad jeziorem Rusałka – zobaczcie jak tam teraz wygląda.

Po ostatnich kilku chłodnych tygodniach mamy kilka pięknych słonecznych dni. A liście na drzewach mają właśnie najpiękniejsze barwy – są czerwone, żółte, złote, miedziane, rdzawe, czasami różowe… Jest po prostu uroczo i wręcz trzeba wybrać się na choć jeden jesienny spacer.

Ja dziś po pracy wybrałam się z narzeczonym na spacer nad Jeziorem Rusałka, by w ostatnich promieniach słońca poprzyglądać się niesamowitym barwom natury.

Wielobarwne drzewa nad Jeziorem Rusałka w Poznaniu

Wielobarwne drzewa nad Jeziorem Rusałka w Poznaniu

Jesień

Jesień

Nie wiadomo, jak długo utrzyma się taka piękna pogoda, więc jeżeli nie dopadło Was jesiennie przeziębienie, wybierzcie się na spacer, by złapać ostatnie ciepłe promienie słońca. Te różnokolorowe liście również są warte zobaczenia. Niby pojawiają się co roku, a jednak zawsze zachwycają. To niesamowite, że jeszcze niedawno wszystkie były po prostu zielone.

Wiatr ustał, woda się uspokoiła, drzewa przeglądały się w lustrze wody

Wiatr ustał, woda się uspokoiła, drzewa przeglądały się w lustrze wody

Piękne odbicie

Piękne odbicie

Żałowaliśmy, że tak szybko przyszedł wieczór i zaczęło się ściemniać. Chętnie przedłużylibyśmy nasz spacer, bo pogoda była piękna. Nawet pod wieczór było dosyć ciepło. Ciekawe ile jeszcze takich przyjemnych dni nas czeka? Szkoda, że nie mogę zrobić sobie wagarów od pracy i spędzić całego dnia na świeżym powietrzu ;)

Wieczór na Jeziorem Rusałka

Wieczór na Jeziorem Rusałka

Najbardziej fotogeniczne drzewo nad Jeziorem Rusałka ;)

Najbardziej fotogeniczne drzewo nad Jeziorem Rusałka ;)

Cieszę się, że w Poznaniu jest tyle terenów spacerowych. Tak naprawdę w każdej części Poznania znajduje się jakiś park, rzeka albo jezioro.

Bardzo lubię spacery nad poznańskim Jeziorem Rusałka, jak i również po pobliskim Parku Sołackim. Ponadto przyjemnie odwiedzić czasem Cytadelę (zapraszam do fotorelacji z zeszłorocznego jesiennego spaceru po tym parku) oraz Dębinę.

Jakie są Wasze ulubione tereny spacerowe tam, gdzie mieszkacie?

Bookmark the permalink.

4 Comments

  1. jesień i woda to zawsze piękne zestawienie, co potwierdzają Twoje zdjęcia. :) ja żałuję, że nam pewnie się nie uda skorzystać z tej pięknej pogody, bo ja leżę w łóżku, a T. znów w delegację wyjeżdża. ;/

  2. Świetnie to wygląda. Szczerze, to nie mieszkam tak daleko od Rusałki, więc myśle, że przydałoby się wybrać. Muszę jedynie namówić swojego męża na taką podróż, a byłoby świetnie :) Niestety, bardzo ciężko go zmusić do jakiegokolwiek ruszenia się z domu.

    • Ania (autorka)

      Jak mąż nie chce, to idź sama ;) Liście niedługo opadną, więc masz ostatnią szansę!

Miło jest czytać komentarze - może jakiś napiszesz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.