Przedwiośnie w Arboretum w Kórniku 2020

Przedwiośnie. Małymi kroczkami zbliża się do nas wiosna. Dni są coraz dłuższe, promienie słońca zdają się coraz cieplejsze. Na krzewach i drzewach pojawiają się pąki, a z ziemi nieśmiało wyrastają pierwsze rośliny. Kwitną już też pierwsze kwiaty. I to właśnie one zachęciły nas do spaceru po Arboretum w Kórniku w niedzielę 8 marca.

Spacer w poszukiwaniu wiosny

Zapraszam na fotorelację ze spaceru po parku i ogrodzie wokół zamku w podpoznańskim Kórniku. Widać tam już przedwiośnie. Kwitną różne kwiaty: śnieżyce wiosenne, krokusy, przebiśniegi, cebulica syberyjska czy rannik wiosenny.

Teraz lepiej pozostać w domu, więc obejrzyjcie choć zdjęcia, jak prezentuje się przedwiośnie.

Kilka lat temu byłam oglądać śnieżyce w Śnieżycowym Jarze (relacja: Śnieżycowy Jar), ale w Kórniku przedwiośnie podobało mi się jeszcze bardziej, ponieważ było więcej rodzajów kwiatów, większa przestrzeń i mniej ludzi. Po Arboretum w Kórniku spaceruje się wygodnie, bo teren jest rozległy, ale zadbany.


Zamek i Arboretum w Kórniku

Kórnik położony jest bardzo blisko Poznania, więc lubię tam zaglądać przynajmniej raz w roku. Szczególnie pięknie jest w tamtejszym Arboretum, gdy kwitną magnolie, różaneczniki i bez (relacja: Kwitnący maj w Kórniku (05.2017)).

Oczywiście zamek także można zwiedzić i warto to zrobić. Ja zwiedzałam go w 2012 roku i chyba niedługo powtórzę tę wycieczkę.

Informacje na temat wstępu znajdziecie tutaj:

Zamek w Kórniku

Zamek w Kórniku

Obyśmy już niedługo znów mogli tam spacerować! Póki co zostajemy w domu i oglądamy piękne zdjęcia :)

Pozdrawiam Was serdecznie,

Ania


 

Bookmark the permalink.

5 Comments

  1. Piękne kwiaty i piękne okoliczności przyrody.
    Za to własnie uwielbiam wiosnę!

    • Ania (autorka)

      Wiosna to cudowna pora roku. Te wszystkie kwiaty i soczysta zieleń niesamowicie cieszą po tych szarych miesiącach zimy.

  2. Piękne fotografie ;)

  3. Od niedawna mieszkam w województwie wielkopolskim i do tej pory nigdy nie miałam okazji, aby wybrać się do Kórnika. Wpis ten mnie zdecydowanie zachęca, aby przemyśleć wycieczkę w tamte strony, gdy już za oknem ujrzymy wczesną wiosnę. Bardzo dziękuję za tą inspirację. Myślę, że zobaczenie takiego ogrodu, gdy będzie wszystko rozkwitało, to cudowny widok!

Miło jest czytać komentarze - może jakiś napiszesz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.